• kenburns1
  Konukevi,
 • kenburns1
  Mağusa’nın tarihi suriçi
 • kenburns1
  kentinin kalbinde
 • kenburns1
  ve Luxury Seahouse
Lusignan House

Lüzinyan dönemine (14. yüzyılda) ait bir ev olan Lusignan House, Mağusa’nın tarihi suriçi kentinin kalbinde, konforlu ve dinlendirici bir konaklama sağlamaktadır. Konukevi, modern ve tarihi özellikleri harmanlayarak restore edilmiştir.

Templar House

Templar House, zarif bir şekilde restore edilmiş olan ve Mağusa'nın tarihi meydanına sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunan bir evdir. Rahat, huzurlu ve gerekli tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde donanımlı konukevi, önemli tarihi mekanlara yürüme mesafesindedir.

Luxury Seahouse

Denizin içinde lüks bir yaşam sunan Seaside Home, 4 blok’tan oluşan sitedeki bir apartmanın 9. Katında yer almaktadır. Daire muhteşem bir deniz manzarasına sahiptir.

Mağusa

Mağusa, Doğu Akdeniz'deki ortaçağ mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Lüzinyanlar tarafından inşa edilmiş ve Venedikliler tarafından güçlendirilmiş eski surlar, Mağusa'nın olaylı geçmişi için bir tanıktır. Kıbrıs'ın en zengin limanı ve Doğu Akdeniz'in en zenginlerinden biri olan Mağusa için Cenova ve Venedikliler 1571'de Osmanlı tarafından kuşatılana kadar savaştı.


1571'de Osmanlı istilasından sonra camiye dönüştürülen ve şu anda Lala Mustafa Paşa Cami olarak adlandırılan 14. Yüzyıl Gotik Mimarisinin başyapıtlarından St Nicholas Katedraline, kiliselere, manastırlara ve şapellere hayran kalacaksınız. Ortaçağ sokaklarında dolaşırken, kemerli geçişleri, kapıları, surları ve çatıları keşfedebilir, sur boyunca gezebilir, kule, zindan ve kaleleri inceleyebilirsiniz.


İkiz Kiliseler: Templars ve Hospitallers

13. yüzyıl sonlarına ait benzer genişlikteki iki küçük kilise, kent merkezine sadece 3 metre uzaklıktadır. Güney kilisesindeki St. John şövalyelerine ait bir kalkan, bu kiliseleri Hospitaller kompleksinin bir parçası olarak tanımlıyor. Enlart’a göre güney kilisesi muhtemelen Aslan Yürekli Richard’dan sonra adaya sahip olan Templar Şövalyeleri tarafından yaptırılmış orjinal strüktüre sahiptir. Hospitallers, daha sonra Şövalyelerin mülklerini devraldığında, orijinal kilisenin çok küçük olduğunu ve Nestoryalıların kiliselerinde yaptıkları gibi, kiliseye ilave yapmak yerine yeni bir kilise inşa etmişlerdir.


Keşfedilmeyi bekleyen harika bir açık hava müzesi!


KONUKLARIMIZ NE DEDİ?

Dr. Okan DAĞLI

1964'te Mağusa’da dünyaya geldim. Tıp eğitimi için yaşamımın11 yılını İstanbul'da geçirdim. 1995 yılından beri aktif doktor olarak çalışmaktayım. Mesleğime sadece milletvekili olduğum 2003-2009 yılları arasında ara vermiştim. 1998-2002 yılları arasında Mağusa Belediyesi meclisi üyesiydim. 2010 yılında Mağusa'daki bir grup arkadaşımla birlikte Mağusa İnsiyatifini kurdum.

Bu kente aşığım. Mağusa hakkında birkaç kitabım var. Onlara buradan ulaşabilirisiniz.

Seyhatinizin planlanması ve organizasyonu ile ilgili yardım

Mağusa / Kıbrıs’la ilgili tatilinizi planlamak ve organize etmek oldukça zor olabilir. Dolayısıyla, nereye giderseniz gidin, yolculuğunuzdan rahatça keyif almanız için size memnuniyetle bilgi verebiliriz. Her zaman bizimle iletişim kurabilirsiniz.